Flyers v posledním zápase před play-off porazil Jundrov Brno

13.04.2015 22:26

V sobotu dopoledne se odehrál na hokejbalovém hřišti v Jihlavě poslední zápas základní části mezi Flyers Jihlava a Jundrovem Brno. Obě mužstva už měli jasné na kolikátém místě skončí před nadcházejícím play off a tak sice nikomu o nic nešlo, ale zápas se dal brát jako dobrá prověrka do vyřazovacích bojů. Letci nastoupili kromě zraněného Andrýska v kompletní sestavě, Brno přijelo s 13 hráči do pole.

První šanci zápasu si vytvořili hosté, ale Drštička byl na svém místě. Poté začali i domácí hráči vystrkovat růžky a bylo z toho vedení 1:0. Rezek přihrál zpoza branky Drápelovi, který uviděl před brankou osamoceného Součka a míček skončil až za zády Skýby. O minutu a půl později v čase 10:48 už to bylo o dvě branky. Bláha vyhrál buly v útočném pásmu na Davida Jirků, jeho střelu ještě dokázal hostující brankář zneškodnit, ale na dorážku Lichtenberga už byl krátký 2:0. A první brankou v zápase se po náhrávce Kučery trefil gólem "do šatny" nad lapačku Novák 3:0.

V prostřední části začali opět lépe domácí jmenovitě Novák, který překonal krásným blafákem Skýbu podruhé 4:0. Zdálo se že zápas bude mít jednoznačný průběh, ale po zaváhání domácího obránce se dostal do samostatného úniku Pejta a špatným vyběhnutím mu v čase 18:24 daroval Drštička branku na 1:4. A aby toho nebylo málo, tak o minutu později dostal hosty zpět do zápasu krásnou střelou do horního rohu Surý 2:4. Domácí začali zodpovědněji bránit a jelikož další branku nikdo nepřidal, tak druhá třetina skončila vedením domácích o dvě branky.

V závěrečné třetině, už žádný z brankářů za svá záda míček nepustil, zápas se dohrál v poklidném duchu, to svědčí i fakt, že se nehrála ani jedna přesilovka. Hosté zkoušeli i hru bez brankáře, ale do větší šance už se nedostali. Přejeme soupeři štěstí do vyřazovacích bojů, kde narazí na městského rivala SK Jihlavu. To letci si musí na svého soupeře týden počkat, jelikož díky druhému místu po základní části postupují přímo do semifinále.