Jihlavské derby ovládli hokejbalisté SK

05.10.2015 20:21

Tradiční městské derby nabídl uplynulý víkend v jihomoravské Ronhill lize! A jak tomu bývá, i letos se tento očekávaný zápas neobešel bez emocí, vyloučení, ale i branek a početné divácké kulisy.

Vstup do zápasu vyšel náramně zkušeným letcům, kteří svého rivala zaskočili, když udeřili dvakrát v rozmezí 94 vteřin! Obě branky zaznamenal veterán Kučera, jenž nejprve vyzrál na Kocha přesně umístěnou dorážkou z těžkého úhlu, poté mladého brankáře prostřelil svižnou střelou zápěstím 2:0! Po dvou brankách se Flyers zatáhli a na svého soupeře číhali ve středním pásmu. Hokejbalisté SK se po inkasovaných brankách dostávali do zápasu jen těžce a své příležitosti si vypracovávali velmi složitě, a tak byl brankář Flyers prakticky bez práce. „Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl, dostali jsme dva rychlé góly, takže jsme po minutě a půl prohrávali 2:0. Byla to rychlá facka na probuzení, která nás později nakopla,“ uznal obránce Vala, že jeho tým začal hrát až když dvakrát inkasoval.

Během pauzy proběhla na straně SK bouřlivá diskuze, která nakonec přinesla i své ovoce. Do druhé třetiny totiž vstoupili hráči SK jako vyměnění, začali více běhat, střílet a hrát důrazně, což přineslo i branky. Hned v úvodu mohl snížit skóre zápasu Růžička, ale jeho dorážka mířila pouze do břevna. Stejný hráč se však za pár minut nakonec prosadil, když dorazil Královu střelu za Milfajtova záda 2:1! Kontaktní branka tým SK nakopla, a tak se diváci o pět minut později dočkali vyrovnání. Na útočný výlet se vydal obránce Habermann, jenž nakonec přesnou tečí srovnal na 2:2,! Po dalších dvou minutách dokonal obrat Růžička, který nachytal Milfajta rychlým výpadem zpoza brány 2:3! Jenže to nebylo vše, za minutu se totiž dostal do samostatného úniku Apeltauer a rázem to bylo 2:4! V tento moment byl tým Flyers zralý na ručník. „Za nepříznivého stavu jsme se nepoložili a naopak začali hrát svojí hru. Soupeři poté došli síly a my jsme se ujmuli zápasu, který jsme si následně pohlídali až do konce,“ hodnotil obrat pro web SK Policar.

Třetí třetina byla rozkouskovaná řadou vyloučeních a diskuzemi s rozhodčími, kteří předvedli velmi bídný výkon, jenž častým pískotem ocenili i diváci z obou fanouškovských táborů. V početních výhodách se ani jeden z týmů neprosadil i díky výborně chytajícím brankářům. Změna skóre přišla až v poslední minutě, kdy se Flyers rozhodli pro hru bez brankáře. V té se ujala střela z hole Jirků, kterou nešťastně tečoval Pošvic do protipohybu Kocha 3:4! Více se však už nestalo, a tak si cenné vítězství připsala rezerva SK. Ten tak dokázal svého městského rivala porazit počtvrté za sebou! První derby si odbyla na straně SK řada hráčů včetně útočníka Bohatého, který si podle svých slov zápas užil: „Moje první derby hodnotím jen a jen kladně. Přišlo hodně diváků, atmosféra byla parádní a my dokázali porazit jeden z nejlepších týmů v soutěži, takže zkrátka paráda.“

HBC Flyers – SK Jihlava “B“ 3:4 (2:0, 0:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Kučera (Drápela), 2. Kučera (Jirků), 45. Jirků (Drápela) – 18. Růžička (Zápotočný), 23. Habermann (Policar), 25. Růžička, 26. Apeltauer (Pošvic, Habermann).

Rozhodčí: Neuvedeno. Vyloučení: 11:8. Navíc Jirků, Rezek (oba FLY) a Průcha (SKJ) všichni 10 min. OT. Bez využití. Střely: 19:43. Diváků: 62.

Flyers: Milfajt – Kourek “C“, Jirků, Schlögl, Volf, Lorenc – Rezek, Kučera, Drápela – Bláha, Rychlík, Lichtenberg – Uhlíř.

SK: Koch – Vala, Hrbáč, Habermann, Dolejší, Růžička, Koch J. – Pošvic, Zápotočný “A“, Král “C“ – Apeltauer, Policar, Průcha – Smutný, Bohatý, Fejt.