První semifinále pro SK !

01.05.2015 19:23

Když bylo jasné, že na sebe v rámci semifinále narazí jihlavské týmy, očekávání byla vskutku veliká. I díky tomu byl v nedělní dopoledne hokejbalový areál napěchovaný fanoušky, kteří mohli sledovat vyrovnaný duel plný zajímavých momentů a především drama až do závěrečné sirény!

Tíha zápasu, jakoby dolehla na jeho účastníky. Hokejbalisté na obou stranách hráli velmi opatrně a soustředili se především na hru ze zabezpečené obrany. Do zakončení se tak dostávali především obránci, kteří to zkoušeli střelami ze střední vzdálenosti. Větší rozruch přinesly až vyloučení na obou stranách. Jenže Flyers, ani SK své přesilové hry nevyužili, a tak skončila první třetina bezbrankovým stavem.

Do druhé třetiny vlétli hokejbalisté SK polití živou vodou. Každá jejich formace si vytvářela tlak v útočném pásmu a Flyers odolávali jen díky bezchybnému Drštičkovi. Ten však nápor neustál a v 19. minutě kapituloval po dorážce Průchy, který se při skrumáži nejlépe zorientoval na brankovišti 0:1! „Všechno vzniklo díky aktivnímu napadání, ke kterému nás po celý zápas nabádali trenéři. Píby s Matesem tam odvedli tu černou práci a já byl na konci celé akce sám před brankou, kde jsem zavřel oči a naštěstí mi to tam padlo,“ popisoval svůj gólový moment Průcha. Vedení však SK vydrželo pouze 75 vteřin, než srovnal na 1:1 veterán Kučera. Při jeho brance se musel v brance červenat Bártů, neboť šlo o nahození ze středního pásma. Brankáře SK v tu chvíli zradil odskok míčků. Tato branka na chvíli zamávala týmem SK, ale ten se nakonec ještě do konce třetiny prosadil, když Matějka procedil míček z úhlu za Drštičkova záda 1:2! „Branku jsme si zasloužili, protože jsme ve druhé třetině jasně diktovali tempo hry. Ten gól těsně před pauzou nám dodal hodně sebevědomí,“ měl po zápase jasno Matějka. Nutno podotknou, že ve druhé části hry byli hokejbalisté SK jasně lepším týmem, o čemž svědčí i poměr střel 24:6.

Ve třetí třetině se odehrávala urputná bitva, ve které se bojovalo o každý centimetr hřiště. Ačkoliv si oba týmy vytvořily několik brankových příležitostí, brankáři za svá záda odmítali pustit další branky. To se změnilo ve 41. minutě, kdy se kolem obránců prohnal Třetina, jehož první střelu švihem brankář Flyers vytěsnil, ale na dorážku z bezprostřední blízkosti byl už krátký 3:1! Po inkasované brance vrhli zkušení „Letci“ veškeré své síly do útoku. A když si z následného tlaku vymodlili faul, vzala si jejich střídačka oddechový čas. Po něm vsadili na riziko a zkusili své štěstí při hře bez brankáře. Tento risk se jim po pár vteřinách vyplatil, když se Novákova pumelice zastavila až o brankovou síťku. Do konce zápasu v tu chvíli zbýval ještě dostatek času na vstřelení vyrovnávací branky. Flyers pokračovali při hře bez brankáře a málem se dočkali vyrovnání, jenže k jejich smůle orazítkoval jeden z jejich útočníků pouze brankovou konstrukci. Při dalším závaru před brankou SK se pořádně vytáhl brankář Bártů, který nejprve rozklekem a poté ukázkovým semaforem odmítl prodloužení. Navíc v posledních vteřinách zápasu přidal pojišťující čtvrtý gól do prázdné branky Trávník. „První zápas jsme zvládli, ale ještě není nic hotového. Série se hraje na dvě vítězství,“ krotil krátce po utkání emoce Harasim. SK Jihlava se tak ujala v semifinálové sérii vedení 1:0. Další zápas bude na programu v sobotu 2.5. od 15:00!

HBC Flyers Jihlava – SK Jihlava 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Kučera (Volf), 43. Novák (Rezek, Brázda) – 19. Průcha (Píbil, Matějka), 30. Matějka (Průcha, Třetina), 41. Třetina (Matějka), 45. Trávník (Matějka, Javorka).

Rozhodčí: Vokurka, Jeletz. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:43.

Flyers: Drštička – Tůma, Kourek “C“, Dlabaja, Homola, Volf, Zamrazil – Souček, Drápela, Rezek – Brázda, Jobák, Kučera – Novák, Bláha, Lichtenberg – Němec, Uhlíř.

SK: Bártů (Koch) – Rašner, Harasim, Javorka, Vácha, Anděl Vl., Procházka, Vala – Trávník, Třetina, Pošvic – Průcha, Matějka, Píbil – Koudelka, Zápotočný, Král “C“ – Bína.